Celebritní kadeřník prozrazuje netradiční tajemství krásných vlasů: Zkuste jablečný ocet

on

|

views

and

comments

Jak použít jablečný ocet na vlasy podle celebritního kadeřníka? Podívejte.

Jablečný ocet je dobrým pomocníkem pro zdravé a krásné vlasy
O jablečném octě se často hovoří v souvislosti s hubnutím. Přestože v této oblasti jsou jeho účinky diskutabilní, známe využití pro krásu, které skutečně funguje. Dopřejte jej vlasům, když potřebují reset!

Jablečný ocet je dobrým pomocníkem pro zdravé a krásné vlasy, protože je bohatý na vitamíny a minerály, zejména vitamíny C a B. Ty jsou skvělé pro posílení vlasové pokožky. Samozřejmě, ne každému kvašený jablečný ocet voní, ale výhody, které přináší daleko převyšují dočasné nepohodlí v nose – navíc, budete jej cítit jen krátce.

Vysvětlíme si blíže, proč je vlastně tento produkt, který seženete v běžných potravinách pro vlasy dobrý.

Co je jablečný ocet?
Jablečný ocet je vyroben z kvasené jablečné šťávy. Kvasinky, které se do ní přidávají, mění přírodní cukry na alkohol. Právě to mu dodává silnou vůni a jemnou chuť. I když výsledná potravina v prvním momentě vůbec nevypadá jako něco vhodného pro péči o vlasy, ve skutečnosti přináší spoustu prospěšných vlastností pro vaši hřívu.

Má také antibakteriální a protiplísňový efekt, který pomáhá odstranit lupy, léčí svědivou pokožku hlavy, podporuje zdravý růst vlasů.

Proč jej použít na vlasy?
Je jasné, že jablečný ocet není stylingový výrobek. Avšak pomáhá opravit pokožku hlavy a navrátit její původní rovnováhu. Nakonec, zdravá pokožka hlavy je prvním krokem ke zdravým vlasům. Pokud máte svědivou nebo suchou pokožku hlavy, používání jablečného octa vám může prospět.

Rovněž je to dobrý způsob, jak odstranit nahromaděné stylingové produkty a nečistoty z vlasů. Jelikož je mírně kyselý, je schopen vyrovnat pH pokožky hlavy, aniž by zničil vlasy a zbavil je velkého množství potřebného oleje.

Jablečný ocet posiluje vlasy
Aplikace jablečného octa na pokožku vlasů vede k silnějším pramenům, a to díky vitamínům B a C. Vlasy budou vypadat zdravěji a budou se také méně lámat. Tento ocet pomáhá omezit krepovatění vlasů a zvýšit lesk – při aplikaci na vlasy obalí kutikulu a vlasy budou lesklejší a hladší. To je obzvláště výhodné pro ženy, které mají strukturovaný typ vlasů, náchylný ke krepovatění.

Je vhodný pro všechny typy vlasů. Nejvíce prospěchu z něj mají osoby s kadeřavými, vlnitými nebo hrubými vlasy a lidé se suchou, svědivou pokožkou hlavy as lupy. Máte-li příliš citlivou pokožku, poraďte se před použitím jablečného octa.

Jak použít jablečný ocet na vlasy podle celebritního kadeřníka Andrewa Fitzsimonse?
Nejprve si umyjte vlasy běžným šamponem.

Připravte si octovou směs – v rozprašovači smíchejte 3-4 polévkové lžíce nefiltrovaného jablečného octa a 1 a 3/4 šálku studené vody. Dobře zatřeste, aby se směs promíchala.

Roztok nastříkejte na vlasy – od kořínků po konečky a také na pokožku hlavy.

Vmasírujte jej do pokožky – když jste roztok nanesli na vlasy a ty se jej nasytili, vmasírujte jej do pokožky hlavy a nechte působit.

Opláchněte – po 2-5 minutách roztok opláchněte a pokračujte šamponem a kondicionérem. Hotovo!

Mytí vlasů není něco, nad čím bychom se zvykli zamýšlet – děláme to přímo automaticky. Navlhčíme vlasy, přidáme šampon, napěníme rukama, spláchneme a vysušíme fénem. Děláte to správně?

Share this
Tags

Must-read

Nabídka lázní je bohatá, vykrýt ztráty je však náročné

Mluvčí známých slovenských lázní popisují současnou situaci. Jak se vyrovnávají s poklesem pacientů způsobeným pandemií? Poskytují lázeňskou léčbu postcovidovým pacientům ve skupině A, tedy plně...

Lékařka: Sladká snídaně pro dítě? Ano, ale doma vyrobená

Snídaně patří mezi nejdůležitější jídla dne. Odborníci stále upozorňují na skutečnost, že jejich vynechání může způsobit nesoustředěnost školáků. "Vynecháním snídaně klesá výkonnost dítěte, a...

Hledáte v máku kalcium? Někde najdete kadmium

Na Slovensku si bez něj neumíme představit buchty, nudle ani štrúdl. V českém časopise d-Test 4/2021 provedli kontrolu vzorků máku. Téměř polovina z nich...
spot_img

Recent articles

More like this