I vás trápí tato častá chybička krásy? Vyzkoušeli jsme si vyhladit pleť, prohlédněte si výsledek krok za krokem

on

|

views

and

comments

Jizvy po akné jsou více než jen estetický problém a dokážou potrápit mnoho žen, ale i mužů. Vyzkoušeli jsme za vás vyhlazení pleti laserem. Jak bude vaše pleť vypadat po zákroku i později?

Naše redaktorka Veronika zjišťovala za vás a osobně absolvovala zákrok na korekci jizev pomocí CO2 laseru – vše jsme zachytili krok za krokem v tomto videu, podívejte:

Jak a proč jizvy po akné na pleti vznikají?
Řekněme si také něco o tom, proč mnohé z nás trápí takovéto změny na pleti a jak se s nimi žije. Ze zdravotního hlediska má jizvová tkáň na kůži nižší odolnost vůči slunečnímu záření, ale i při namáhání na tah a tlak. Na povrchu jizvy nejsou potní ani mazové žlázy. V místě jizvy dochází také ke ztrátě ochlupení a vlasů.

Jizvy na pleti vznikají jako reakce kůže nebo vnitřních orgánů na zranění. Na místě zranění tělo začne vytvářet opravnou (reparační) tkáň, kterou ránu uzavře. Stává se to nejen po úrazech, operacích a po očkování, ale i při neštovicích a akné. Z estetického hlediska nejvíce překážejí jizvy na tváři, v dekoltu, ale podle velikosti a umístění jizvy i na jiných částech těla.

Jaké jsou možnosti?
Pokud i vás trápí zarudlá místa či jizvy, existuje několik možností, jak se pokusit vyhladit pleť. Tyto jsou mezi ženami nejznámější:

Aplikování roztoku BMNP + TNF Alfa

Mezi nejpoužívanější metody odstranění jizev patří například aplikování roztoku BMNP + TNF Alfa. Tento roztok se aplikuje injekcí přímo do jizvy. Jizva postupně ztratí cévní zásobení a následek toho se zmenší. Tato metoda se osvědčila zejména u starších jizvách vypouklého typu.

Chemický peeling

Druhou, poměrně častou metodou, je chemický peeling, který funguje na principu chemického zbroušení svrchní vrstvy kůže. Často je provádějí také kosmetická zařízení, ale jde většinou o povrchový peeling, kdy se může efekt dostavit až po několika opakováních.

Ošetření pomocí CO2 Laserem

Korekce jizev pomocí CO2 laserem je dnes nejmodernější technologií a nejčastěji se používá k odstranění přebytečné tkáně u vypouklých jizv, ale také ke stimulaci růstu tkáně u vpadlých jizv. Tuto metodu jsme vyzkoušeli i my.

Jak to dopadlo? Jak vidím výsledek
„Už jsem zmiňovala problémy se zarudlými jizvičkami a fleky, které mi zůstaly na tváři po akné, zejména v oblasti líc. Jizvy se ani po letech nezjemnily ai přes různé kosmetické zákroky, které jsem dosud vyzkoušela, jsou viditelné a nedají se překrýt ani make-upem. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet tuto novou technologii, kterou vykonává i Klinika Zdraví.”

Samotný zákrok se provádí v lokální anestezii, proto je třeba přijít na zákrok o hodinu dříve aby působila. Jelikož se jedná o poměrně bolestivý zákrok, podávají se i léky proti bolesti. Když už tvář očištěná a důkladně připravená, zákrok může začít. Podívejte se na video, jak probíhá celý zákrok a co všechno byste měli vědět:

Po ukončení zákroku se pleť ošetřuje zinkovým krémem. Po prvním dni se začnou tvořit malé strupy a pleť se začne loupat. Tento proces je individuální au někoho může proces tvorby kolagenu potrvat i několik týdnů.

Důležité je pleť chránit před slunečním zářením a používat krém s UV ochranou 50+. Při slabších jizvách a skvrnách postačuje absolvovat zákrok pouze jeden, v některých případech se opakuje podle potřeby, aby byl výsledek co nejlepší a jizvy dokonale odstraní.

„V mém případě zatím postačuje jeden a druhý plánuji absolvovat na podzim, který výraznější jizvy ještě více zjemní. S výsledkem jsem už nyní spokojena. Pleť je krásně vyhlazená a obnovená. Některé jizvy zcela zmizely, jiné jsou mnohem bledší a tak pleť působí jednotněji.” Nezapomeňte si prohlédnout zákrok krok za krokem nahoře v úvodu článku.

Share this
Tags

Must-read

Kotvičník je bylinkou i pro ženy. Jak na něžné pohlaví působí?

Když se řekne kotvičník, většina lidí se začn potutelně usmívat a myslet na jeho pozitivní účinky na mužskou rozmnožovací soustavu. Kotvičník ale může být...

Batohy a rezervoáry nesmí chybět ve výbavě aktivních cyklistů. Máte ty své?

Ať už se pohybujeme na kole nebo pěšky, nejpohodlnějším a nejpraktičtějším úložným prostorem, kde můžeme odložit, co potřebujeme, je batoh. Jenomže při cyklistice by...

Ekzém na dlaních může mít různé příčiny – jaké?

Ekzém na dlaních může být způsoben různými příčinami. Abyste jej spolehlivě vyléčili nebo alespoň zmírnili příznaky, bude potřeba vědět, jaký typ ekzému na dlaních...
spot_img

Recent articles

More like this