Nabídka lázní je bohatá, vykrýt ztráty je však náročné

on

|

views

and

comments

Mluvčí známých slovenských lázní popisují současnou situaci. Jak se vyrovnávají s poklesem pacientů způsobeným pandemií?

Poskytují lázeňskou léčbu postcovidovým pacientům ve skupině A, tedy plně hrazenou zdravotní pojišťovnou. „Připravili jsme i pobyt zaměřený na léčbu postcovidového syndromu pro samoplátce, tedy zejména pro ty, kteří nemají nárok na lázeňskou léčbu, ale trpí tímto syndromem. Mnoho klientů, kteří covid překonali, k nám přijde, ale vybírají si i jiné z našich léčebných pobytů, protože díky individuálně sestavenému plánu procedur v nich mohou potíže z onemocnění překonat i absolvováním jiného pobytu,“ říká marketingová specialistka Andrea Petrušková. Jak však uvedla, léčebných návrhů ve skupině A je méně, protože mnoho operací bylo odloženo, ale na druhé straně mnoho klientů zdravotních pojišťoven svůj pobyt v lázních kvůli obavám odkládalo.

Jak dodala, Dudince patří mezi lázně, které nabízejí mnoho nových a moderních terapií, přičemž jsou často první ze slovenských lázní, které je zavedly. „Takouto procedurou je například TECAR SIN terapie, která výrazně urychluje regeneraci po zátěži a až o 2/3 dokáže zkrátit rekonvalescenci po svalovém nebo kloubním zranění. Další novinkou je Bemer, která má protibolestivý a protizánětlivý účinek, urychluje regeneraci po operačních zákrocích na pohybovém a nervovém systému, při poúrazových stavech na pohybovém aparátu, urychluje hojení ran, vstřebávání otoků a krevních podlitin. Zajímavou a poměrně novou moderní procedurou je i Hilterapie (léčba, která má často okamžité výsledky při tlumení bolestí a relaxaci svalstva),“ dodala.

Mezi více než 70 procedur v nabídce Lázní Dudince patří i nejnovější přírůstky – terapeutické pomůcky jako například. kinesiotaping (účinný při akutních bolestivých stavech), Blackroll (cvičení s válci v rámci individuálního léčebného tělocviku) či forma cvičení SM systém.

Pokud jde o preventivní opatření, poskytují všechny služby v plném rozsahu, i když zatím jen ubytovaným klientům. „Momentálně u nás platí všechna omezení vyplývající z aktuální vyhlášky ministerstva zdravotnictví, mezi něž patří například nošení roušek v interiéru či například negativní test, potvrzení o očkování nebo překonání onemocnění, pokud má klient v balíčku služeb wellness.“

Bardějovské Lázně
„Byli jsme jedny z prvních lázní, které zakoupili speciální MLS Laser, který je určen především k léčbě postcovidových pacientů, a proto jsou naše lázně velmi vyhledávány i pro tuto novou indikaci. Tyto balíčky využívají jak klienti zdravotních pojišťoven, tak samoplátci. Celkově jsme zatím zarezervovali pobyt pro 650 klientů jen na postcovidovou léčbu. Počet ale stále roste,“ říká Tamara Šatanková, ekonomicko-obchodní ředitelka lázní. Podle jejích slov všechny lázně zaznamenaly velký pokles počtu návrhů, zejména za první a druhý kvartál letošního roku a také v roce 2020. \“Vypisovalo se jich méně, protože se neoperovalo, nebo i samotní klienti návrhy vraceli zpět z důvodu obavy před covidem,\“ přiblížila .

Pokud jde o kompenzace, využívají pomoci resortu práce k udržení zaměstnanosti. „Požádali jsme také ministerstvo hospodářství o dotace na nájemné a následně i ministerstvo dopravy na dotace pro pokles tržeb, tzv. . de minimis a také tvz. velké schéma státní podpory. Tato pomoc byla ale velmi nízká, přibližně šest procent z celkové částky nákladů za rok 2020,“ uvedla Šatanková.

Momentálně se tyto koupele nacházejí v zelené barvě, tedy kromě R-O-R nejsou žádná větší omezení. Přechodem do jiné barvy se budou řídit vyhláškou Úřadu veřejného zdravotnictví a zřejmě se přikloní k tvz. OTP.

Lázně Trenčianské Teplice
Lázně připravily speciální druh pobytu pro pacienty po překonání covidu již v lednu 2021 – pro samoplátce. „Až od poloviny dubna, byla tato diagnóza schválena is úhradou přes zdravotní pojišťovny. Pravdou je, že více klientů máme s touto diagnózou než samoplátce. Proces schvalování lázeňských návrhů je zdlouhavý,“ přibližuje léčbu pacientů po covidě Andrej Puček, ředitel pro obchod a marketing.

Podle jeho slov celkově klesá počet pacientů léčících se ve skupině A, což je důsledek pandemie, neboť pro reprofilizaci lůžek, oddělení či celých nemocnic se omezily nebo zastavily plánované operační zákroky a tito pacienti dnes chybí v lázeňských zařízeních.

„Pro pacienty jsme připravili nové procedury, například inhalace, oxygenoterapii, terénní kúry či třeba i vyšetření protilátek na COVID-19,“ říká o novinkách.

Share this
Tags

Must-read

Kotvičník je bylinkou i pro ženy. Jak na něžné pohlaví působí?

Když se řekne kotvičník, většina lidí se začn potutelně usmívat a myslet na jeho pozitivní účinky na mužskou rozmnožovací soustavu. Kotvičník ale může být...

Batohy a rezervoáry nesmí chybět ve výbavě aktivních cyklistů. Máte ty své?

Ať už se pohybujeme na kole nebo pěšky, nejpohodlnějším a nejpraktičtějším úložným prostorem, kde můžeme odložit, co potřebujeme, je batoh. Jenomže při cyklistice by...

Ekzém na dlaních může mít různé příčiny – jaké?

Ekzém na dlaních může být způsoben různými příčinami. Abyste jej spolehlivě vyléčili nebo alespoň zmírnili příznaky, bude potřeba vědět, jaký typ ekzému na dlaních...
spot_img

Recent articles

More like this