Podle čeho lze posoudit kvalitu korálu?

on

|

views

and

comments

Korál je poměrně citlivý materiál, který může snadno prasknout. To určitým způsobem ovlivňuje taktéž jeho zpracování pro šperkařské účely. Většinou se takt setkáte s jeho výbrusem do podoby kabošonu. Fazetový brus je méně obvyklý.

Povrch materiálu by měl být jasný a hladký. Takové korály náleží k vrcholně ceněným. Důlky a nejrůznější skvrny na povrchu snižují cenu.

Žádoucí je jasně červená zářivá barva, vybledlý nebo matný korál se považuje za méně hodnotný. V některých případech se též barva upravuje, aby byla zářivější. V přirozené podobě však, pozor, nebývá lesklý, tuto podobu nabývá až vyleštěním a navoskováním.

Korály se zřídka vyskytují ve velkých velikostech, což znamená, že hladký, neposkvrněný červený korál vážící více než několik karátů má cenu odpovídající jeho vzácnosti.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst jaká tajemství skrývá úplněk nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Share this
Tags

Must-read

Kotvičník je bylinkou i pro ženy. Jak na něžné pohlaví působí?

Když se řekne kotvičník, většina lidí se začn potutelně usmívat a myslet na jeho pozitivní účinky na mužskou rozmnožovací soustavu. Kotvičník ale může být...

Batohy a rezervoáry nesmí chybět ve výbavě aktivních cyklistů. Máte ty své?

Ať už se pohybujeme na kole nebo pěšky, nejpohodlnějším a nejpraktičtějším úložným prostorem, kde můžeme odložit, co potřebujeme, je batoh. Jenomže při cyklistice by...

Ekzém na dlaních může mít různé příčiny – jaké?

Ekzém na dlaních může být způsoben různými příčinami. Abyste jej spolehlivě vyléčili nebo alespoň zmírnili příznaky, bude potřeba vědět, jaký typ ekzému na dlaních...
spot_img

Recent articles

More like this