Tradiční Vánoce 2021. Vraťme se spolu do dětství

on

|

views

and

comments

Nové trendy v rámci vánočních svátků každý rok válcují obchodní domy. Vzpomenete si ještě na Vánoce z dětství? Byly možná jednodušší, skromnější, ale stále jsou aktuální. Hlavně co se týče barevné atmosféry a zvyků, které se dochovaly až do dnes.

Tak jak se posouvá interiérový design, rovněž postupuje i jeho dekorování. Možná se hodí tradiční Vánoce spíše do rustikálního či venkovského stylu, ale my říkáme – nejen tam! Klidně si umíte vyzdobit dům tradičními dekoracemi i ve skandinávském či industriálním stylu. S Pure Christmas toho snadno dosáhnete, přesvědčte se sami.

Barvy Vánoc
Když se řeknou tradiční Vánoce, jako první si představíme vánoční stromeček s krásnými červenými a zelenými ozdobami doplněné o zlaté detaily. Právě tyto barvy jsou typické pro poslední měsíce roku a každá z nich má svůj význam. Zelená barva je symbolem života. Lidé si kdysi během zimy ozdobovali svá obydlí zelenými větvičkami či jmelím, aby si přinesli do domova život. Věděli, že příroda opět ožije na jaře, a tak zatím čekali v teple domova se zelenými halúzky na nové roční období. Jehličnaté stromy zase vnímaly jako zázrak, že dokážou překonat i silné mrazy.

Červená barva představuje jablíčka, kterými se větvičky i stromy zdobily. Kdysi tolik možností nebylo a lidé vždy přidali ruku k vytvoření vánoční atmosféry, ptáte se jak? Přece výrobou vlastních ozdob, ať už z ovoce, ořechů nebo vánočního suchého cukroví.

Vánoční zvyky u svátečního stolu
Říká se, že na Vánoce si můžeme toho chutného jídla a sladkého pečiva dopřát víc, samozřejmě v tom případě, až když do večeře nebudeme nic jíst, možná „uvidíme i zlaté prasátko“.

Na prostřený stůl nezapomeňte dát talíř navíc pro náhodného pocestného, ​​což je projevem dobrosrdečnosti a milosti, která je v tomto náročném období opravdu vzácná. Někteří kladou na stůl talířek navíc pro své blízké zesnulé, aby o to více cítili, že jsou v danou chvíli přítomni. Každá rodina má své zvyky. Mezi takové nejznámější patří šupinka z kapra pod ubrusem, která má přinést do rodiny dostatek peněz, hvězda v rozkrojeném červeném jablíčku, jako symbol zdraví a štěstí či česnek na stole, jako znak stejně pevného zdraví po celý následující rok. Jsou vám tyto zvyky známy?

Hezky v teple
Když nám venku poletuje sníh, což nám bude snad letos dopřáno, ideální je pořádně se zachumlat do něčeho teplého a měkkého. Nejlepším řešením jsou textilie z příjemných materiálů, ať už do ložnice nebo do obývacího pokoje.

Vánoce jsou sice synonymem dobrého jídla a různých tradičních sladkých dobrot, ale nezapomínejte ani na horké nápoje, které ulahodí nejen našemu tělu, ale i duši. Snad mezi největší klasiku patří vánoční punč. Každý má své osvědčené recepty, ale pokud byste chtěli vyzkoušet něco nového, ale zároveň zůstat věrni této tradici, klidně vyzkoušejte tento horký jablečný punč se skořicí, který provoní celý váš domov. Pro děti i milovníky sladkého je skvělou variantou šálek horké čokolády z kvalitní vysoce procentní čokolády a mléka. Je jedno, který šálek zvolíte, hlavně, že budete pod teplou dekou v dokonalé společnosti.

Share this
Tags

Must-read

Nabídka lázní je bohatá, vykrýt ztráty je však náročné

Mluvčí známých slovenských lázní popisují současnou situaci. Jak se vyrovnávají s poklesem pacientů způsobeným pandemií? Poskytují lázeňskou léčbu postcovidovým pacientům ve skupině A, tedy plně...

Lékařka: Sladká snídaně pro dítě? Ano, ale doma vyrobená

Snídaně patří mezi nejdůležitější jídla dne. Odborníci stále upozorňují na skutečnost, že jejich vynechání může způsobit nesoustředěnost školáků. "Vynecháním snídaně klesá výkonnost dítěte, a...

Hledáte v máku kalcium? Někde najdete kadmium

Na Slovensku si bez něj neumíme představit buchty, nudle ani štrúdl. V českém časopise d-Test 4/2021 provedli kontrolu vzorků máku. Téměř polovina z nich...
spot_img

Recent articles

More like this